Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

Bağımsızlık ve Demokrasi Mitingi’ne çağrı

Ergenekon tertibiyle yaklaşık bir yıldır sürdürülen soruşturma kapsamında 21 Mart tarihinde Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Prof. Kemal Alemdaroğlu başta olmak üzere birçok vatansever aydınımız gözaltına alındı, bir kısmı tutuklandı.

1 Temmuz sabahı ise Türk Ordusunun değerli komutanları Org. Hurşit Tolon, Org.Şener Eruygur ve ATO başkanı Sinan Aygün gözaltına alındı ve tutuklandı. Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ve diğer aydınlarımız tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ergenekon tertibi hiçbir haklı ve hukuki gerekçeye dayanmayan bir sindirme hareketedir. Doğrudan Ankara’da kamp kurmuş 35 kişilik CIA-Pentagon ekibi tarafından yürütülmektedir. AKP iktidarı ve Tayyip-Gül ikilisi sadece taşeron olarak görev yapmaktadır. Operasyon Emniyet içindeki Fetullahçı ekip eliyle yürütülmektedir.

ABD’nin asıl hedefi Türkiye’nin bağımsız bir devlet olarak yaşamasının garantisi olan Türk Ordusu’nu köşeye sıkıştırmak, bölmek ve teslim almaktır. Bunun için vatanımızı ve bağımsız Türkiye’yi savunan subayları, generalleri “demokrasi ve halk düşmanı darbeci generaller” diye suçlayarak onurlarıyla oynuyorlar. Bağımsız Türkiye’yi, Atatürk cumhuriyetini savunan bütün vatanseverleri, ulusalcıları terörist ilan ediyorlar. Genel Kurmay başkanımız Org. Yaşar Büyükanıt 2006 yılında Şemdinli tertibinde “çete lideri” olarak suçlanmıştı.

Mustafa Kemal paşa 1920 yılında subaylara hitaben yaptığı konuşmada şöyle diyor: ” Herhalde ordu, düşmanlarımızın birinci taarruz hedefi oldu. Orduyu imha etmek için mutlaka subayı mahvetmek, aşağılamak lazımdır.Buna da teşebbüs ettiler….Dünyada hayat için, insanca yaşamak için bağımsızlık lazımdır. Dolayısıyla subay için ‘ya istiklal ya ölüm’ vardır. Fakat arkadaşlar ölmeyeceğiz, bağımsızlığımızı muhafaza ederek yaşayacağız.”

Biz biliyoruz ki milli bağımsızlık olmadan demokrasi de olmaz, insan hakları da olmaz , milli egemenlik de olmaz, hukuk ve adalet de olmaz. Bu nedenle
“Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye” diyen bütün milli güçleri; siyasi partileri, meslek odalarını, sendikaları, dernekleri harekete geçmeye çağırıyoruz.

Milli Güçler ABD’nin Ergenekon tertibine ve kuşatmasına Cumhuriyetin Anayasa’sının değiştirilemez ilkelerini savunarak, Cumhuriyeti yıkmak isteyen AKP’yi mahkum ederek cevap vereceklerdir. Bu mücadele devrim ile karşı devrim arasında kesin sonuca giden bir mücadeledir. Ya emperyalizmin çemberi kırılacak, ya Cumhuriyet boğulacaktır.

ABD-AKP basını 7. tutuklama dalgası ile görevdeki subayları da hedef alan bir operasyonu tahrik ediyor.

Şimdi susmak zamanı değildir, büyük kitlelerin alanlara çıkması zamanıdır.

Yeni tutuklamaları önlemek, saldırıyı püskürtmek, davanın bir an önce açılmasını ve tutukluların serbest bırakılmasını sağlamak için sesimizi yükseltelim. Bağımsızlık ve Demokrasi cephesinde birleşelim.

27 Temmuz 2008 Pazar günü saat:18.00’de tüm halkımızı Gündoğdu meydanında vatandaşlık görevini yerine getirmeye çağırıyoruz.

Ne ABD Ne AB Tam Bağımsız Türkiye

Cumhuriyet için Güçbirliği sözcüsü
Av. Ferda Kardelen

İzmir’de 2007 yılı 13 Mayısında Cumhuriyet mitingini düzenleyen CUMHURİYET İÇİN GÜÇBİRLİĞİ HAREKETİ 9 Temmuz 2008 yaptığı toplantıda , 27 Temmuz 2008 Pazar günü Ege Bölgesi çapında bir kitlesel miting düzenlenmesine karar verdi. Siyasi Partilere, meslek odalarına, kitle örgütlerine gönderilen çağrı ile mitinge katılmaları isteniyor. Cumhuriyet için Güçbirliği çalışmalarına 35 kurum ve kuruluş katılıyor. Bu mitinge CHP, DSP, İP gibi partilerin Ege Bölge il örgütlerinin katılımı bekleniyor.

CUMHURİYET İÇİN GÜÇBİRLİĞİ ETKİNLİKLERİNE KATILAN KURUMLAR

İZMİR BAROSU
EĞİT-DER
TGB
İZMİR TABİP ODASI
ULUSAL UYANIŞ PLT.
İŞÇİ PARTİSİ
ULUSAL EĞİTİM.DER.
YURTSEVER YURT.PLT.
ULUSAL KANAL
EGÖDER
DSP
ÇYDD
YMMO
TOBAV
ADD KONAK
ÇAĞDAŞ ECZ.DER.
CUMOK
ADD BORNOVA
CKD
AYDINLILAR DER.
ADD KARŞIYAKA
EĞİTİM-İŞ
TÜRK İDARECİLER DER.
USMER
YEREL-İŞ
İLK KURŞUN GAZETESİ
CHP
MUHARİP GAZİLER DER.
ULUSAL MİMAR MÜH.
TÜRK KADINLAR BİRLİĞİ
H. BEKTAŞ-I VELİ DER.
KİMYA MÜH.ODASI
EM.SUBAY EŞLERİ DER.
EHL-İ BEYT VAKFI
TESUD KARŞIYAKA

Reklamlar

Temmuz 13, 2008 - Posted by | Gündem | , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: