Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

Tarikatlar okullarda buluşuyor!!!

Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, ”Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı okullar bulunmamalıdır” dedi.

Dinçer, yaptığı yazılı açıklamada, ”her alanda dinselleştirme faaliyetlerinin gözle görünür hale geldiğini” öne sürerek, şunları kaydetti:

”Eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar da bu dindarlaştırma projesinin dışında tutulmamış, aksine merkezi haline getirilmek istenmiştir.

Bu sürecin son yıllarda önemli uzantılarından birisi de Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yaygın-örgün eğitim öğretim kurumlarının da yer alması ve okullarda bu etkinliklerin gerçekleştirilmesinin merkezi olarak teşvik edilmesidir.

Söz konusu etkinliklerin Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda yürütülmesinin sakıncaları geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda, okulların Kutlu Doğum Haftası aracılığıyla çeşitli tarikat yapılanmalarının buluşma ve örgütlenme alanı haline getirilmesi uygulamasına derhal son verilmesi bir zorunluluktur.”

”Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar bulunmamalıdır” diyen Dinçer, bu konuda bakanlığa başvurduklarını da ifade etti.
AA

Reklamlar

Nisan 18, 2008 - Posted by | Gündem, türkiye | , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: