Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

Denizli’de skandal kitap!

270320081710063146057.jpg

Atatürk ve açık kadınlara hakaret dolu kitap, camilerde dağıtıldı

DENİZLİ’de eşi emekli imam olan ev kadını Fatma Durmuş’un yazdığı `İlahilerle Hakka Çağrı’ adlı ilahi kitabı ortalığı karıştırdı. CHP İl Başkanı Ali Kavak ve CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Bartal, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından onaylanan, 10 bin adet bastırılan ve ücretsiz dağıtılan kitapta, halkın kin ve düşmanlığa teşvik edildiği, Atatürk’e hakaretlerde bulunulduğu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Peygamber ve Allah gibi gösterildiği iddiasıyla Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Son dönemde İslami tarikat faaliyetlerinin artış gösterdiği iddia edilen Denizli’de bu kez ilahi kitabı krizi çıktı. Servergazi Beldesi’nde oturan ev kadını Fatma Durmuş’un yazdığı, Mahmut Koruk’un yayımcılığını üstlendiği `İlahilerle Hakka Çağrı’ adlı kitapta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın peygamber gibi gösterilip, ona karşı gelmenin Allah’a karşı gelmeyle eş olduğu, şeriat devleti kurulması yönünde teşvik ve tahriklede bulunulduğu, Atatürk’e, annesine, Atatürkçülere ve Cumhuriyet’e hakaretler edildiği, başı açık kadınların dinsiz olarak gösterildiği ve dinci bir ordu kurmaya yönelik çağrı yapıldığı iddia edildi. CHP İl Başkanı Ali Kavak ve CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Bartal, kitapla ilgili bugün Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Adliye Sarayı önünde bir açıklama yapan ve kitabı gösteren Ali Kavak, Fatma Durmuş’un yazdığı ve 10 bin adet bastırılan kitabın cami önlerinde vatandaşlara ücretsiz dağıtıldığını söyledi.

`DİYANET ONAY VERDİ’

Kavak, kitaba Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da `olur’ verildiğini ve yayımlanması için teşvik edildiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu kitapta Atatürk’e ve annesine büyük saldırılar var. Askere saldırılar var. Kız çocuklarıyla erkek çocuklarının birarada okumasına saldırılar var. Atatürkçü düşünenlerin ve savunan insanların dinsiz olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmişler. Başı açık kadınlara büyük saldırılar var. Plajlarda ve caddelerde açık gezen kadınlara büyük saldırılar var. Böyle bir kitaba suskun kalamazdık. Her ne kadar Denizli Belediye Başkanlığı’nda görev yapan arkadaşlarımız inkar etse de, bu tür olaylar Denizli’de AKP iktidarı belediyeyi ele aldıktan sonra ve bir vakfın kermes düzenlemesiyle başladı. Kara çarşaflı kadınların belediye içinde kermesiyle başlayan ve hızlı bir tırmanışa geçen anlayışın, Denizli’de model olmaya başladığını görüyoruz. Burada eğitim birliği ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Şeriatçı bir düzen kurulması için mücahit ordusu öngörülüyor. Bunu da Allah adına, ilahiler adı altında yapıyorlar.”

`ERDOĞAN ALLAH’LAŞTIRILIYOR’

Kitapta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın peygamberle bir tutulduğunu savunan Kavak şöyle devam etti:

“Erdoğan Allah’laştırılıyor. Erdoğan’a kızanlar Allah’a kızmış kabul ediliyor. Saçma sapan şeyler bunlar. Bunları siyaset alanında kullanmaya çalışıyorlar. Dini en iyi kullanma şekli olarak da camileri seçiyorlar. İnsanlarımız ilahi diye alıyorlar ve kitaba baktıklarında şaşırıyorlar. Bu kitapla ilgili bize yüzlerce telefon geldi. Savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Gerekenin yapılmasını istiyoruz. Bu kitaba onay veren ve teşvik eden Diyanet görevlilerin de cezalandırılmasını istiyoruz.”

CHP’li Kavak, kitabın Sevindik, Karşıyaka ve Dokuzkavaklar mahallelerindeki camilere koliyle dağıtıldığı ve üzerine bırakılan notta vatandaşlara ücretsiz dağıtılmasının istendiğini ileri sürdü.

MÜFTÜNÜN HABERİ YOK

Gültepe Cami Derneği Başkanı Ali Taş ise kitabı kimin bıraktığı görmediklerini ve kitabı okuyan cemaatin de tepki gösterdiğini belirterek, “Öğle namazına geldiğimizde cami girişinde koli gördük. Kolinin içinde `cemaatimize ücretsizdir’ diye not vardı. Kitabı okumaya başladığımızda çok şaşırdık. Ben dahil tüm cemaat tepki gösterdi” diye konuştu.

İl Müftüsü Mehmet Köse de böyle bir kitabın camilerde dağıtıldığından haberi olmadığını, ancak bu tür kitapların dağıtımına izin vermelerinin mümkün olmadığını savundu, cami görevlilerini uyaracaklarını dile getirdi.

KİTAPTAN BÖLÜMLER

179-182 Sayfalar `Tayyibim’ isimli şiirden:

-Nerede hürriyet, cumhuriyet. Bütün taşıdıkları kötü niyet. Sade başörtüsünde vardır diyet. Suçun şiir değil dini yaşaman. Nerede dini hür vicdanı hürler. Atatürk’ün yolunda yürüyenler, okullardan kızları kovuyorlar. Suçun şiir değil, dini yaşaman. Halkçılık, insan hakları nerededir. Nerededir imam hatipliler, kurslar. Okusa da işe alınmaz bunlar. Suçun şiir değil, dini yaşamak. Tayyibim nerededir bu eşitlik. Bütün sevdikleri sarhoşluk, pislik. Deniz kıyısından bizler tiksindik. Nüfus cüzdanımızda dinimiz İslam, yaşayışta dinimiz Hristiyan. İş vermezler sonra mecbur yaşaman. Böyle yapanlar askeriyeymiş derler. Oradaki erler de bizim erler. Askeriyemiz yapmaz böyle şeyler. Nerede Necmettinler, Menderesler. Şart koşmuşlar leylek gibi açmayı, sindirmişler bunlar bizim atalarımızı. Oğlanla kız okurlarsa beraber, Sokaklar atılan çocuklarla dolar. Pamukla benzin ateşte durmazlar. Şuçun şiir değil, dini yaşaman. Tayyip Allah yolunun bekçisidir. Tayyibi üzmek Allah’ı üzmektir. Sevenlerini üzmek de aynıdır. Suçun şiir değil, dini yaşaman.

183. Sayfa, `Dinsizler Gülüyor’ isimli şiirden:

-Dinimi sömürüyor bu kargalar, dinsizler gülüyor bense ağlarım. Yaşanan görüntüler büyük dehşet, Türkiye’de yaşanıyor bu dehşet. Bir Allahım bizden bu zulmü def et. Dinsizler gülüyor, bense ağlarım. Din kardeşlerim size hayranım, bir hayatınız vardır buna yanarım. Gel birleşelim bu dehşeti yıkalım. Dinsizler gülüyor, bense ağlarım. Birleşmezsek kardeşlerim eğer biz. Bu Allahsızlar bırakmaz tozumuz. Gelin verelim elele biz, dinsizler gülüyor bense ağlarım.

119. Sayfa,`Erkek Kardeşim’ başlıklı bölüm:

-Senin kahraman ecdadın, namusu için can verdi. Sense bunları unuttun. Karışıp kafir, Müslüman denizlerde karını soydu. Yoksa kalmadı mı arın, inan senin ecdadın böyle yatağa yatmazdı. Eğer sen böyle gidersen inan perişan olursun. Ne ukba kalır, ne devlet. Ne karın kalır ne avlat. Zaten kalmadı itaat. Gel kardeşim kendini topla. Sözde hanım giymiş şortu, görünüyor ayıp yeri. İnan ben utanıyorum, senin kalmadı mı gücün. Çıkamaz olduk sokağa. Onları görmeyeyim diye. Kadın hakkıymış güya. Biz hiç böyle hak görmedik. Erkek giymiş baştan sona, karı açmış baştan sona. Madem eşitlik var ise; onu da ört baştan sona. Hayvanı örtmüş tüyü ile, ayıp yerini kuyruğu ile. Bize vermiş en güzelini, sende örtün onun ile.

174. sayfada `Münacaat’ şiirinin dördüncü kıtası:

-Soyunup sokaklara çıkanlara, arını namusunu unutanlara. Göster ya Rab, bu güzel şeriatı. Kararmış kalpleri yıka ya Rab.

175. Sayfa `Münacaat’ şiiri:

-Kötülük yapanları görmeyenleri, müminlere saldıran azgınları, Atatürk’e sığınan acizleri, kararmış kalpleri yıka Ya Rab. Atatürk’ün annesi örtülü iken başı beli açıkları koruyup, başörtümüze saldıranların kararmış kalplerini yıka Ya Rab. Bunca yapılanları unutup, ana baba köpekmiş gibi kaçanı, keyiflerince yaşayanların kararmış kalplerini yıka Ya Rab.

Reklamlar

Mart 27, 2008 - Posted by | Akp, türkiye | , , , , , , , , , , , , ,

14 Yorum »

 1. taraflı basit yayınlar bunlar ülkeyi koalisyonsuz idere eden ve siz gibi insanlara bu denli hakaret derecesine izin veren bir partiye böyle yapamazsınız korkuyorsunuz çünkü bir dahaki seçimde %70 oy alacak tayyip erdogan ve partisi kapansa bile yeni açtıkları parti ben oy verdim bazen kızıyordum iş konusunda niye işsizlik azalmıyor diye ama anladımki kesinlikle tayyip erdoğan ve kabinesini yalnız bırakmamalı sizin güvendiğiniz insanlar yıllarca boş çıktılar

  Yorum tarafından ebru | Mart 29, 2008 | Cevapla

 2. ben bir Denizlili olarak utanıyorum
  eğer dedikleri gibi tayyip ve ABDullah gül Allahın savunucusuysa
  bizim dinimizi yanlış öğretmişler. şöyle olmalıydı. hak ye insanları ez öldür sömür. nerde eşitlik kalırdı.
  bunu savunan bunu bu şekilde aklından bile geçirenleri kınıyorum
  Yaşasın Bağımsız Türkiye

  Yorum tarafından ilhan çoban | Nisan 5, 2008 | Cevapla

 3. Atatürk bu ülkeyi kurarken
  toprak için çekilen çile
  bağımsız bir türk ulusu için çekilen çile boşunaymış
  keşke şimdi amerikan mandasında yaşayıp amerikan askerlerinin kadınlarımıza sarkıntılık edip türbanblarını yırttığımı görseydik biraz geleceği görseydik
  şimdi Atatürk derken bir kez daha düşünürdük
  bu kadını ve başbakanın AKP sini lanetliyor
  halkımıza oy verirken bir kere daha düşünmelerini rica ediyorum

  Yorum tarafından hikmet | Nisan 6, 2008 | Cevapla

 4. BU SAYFAYA YORUM BIRAKANLAR TEKER TEKER FISLENMEKTEDIR HABERINIZ OLSUN. CUNKU KISKIRTMA HABERLER ILE SAVCILARA MALZEME TOPLANIYOR.. HER INSAN INANDIGI DAVAYI SAVUNUR, ALLAH SIZIN GIBI ACIZ DEGILDIR ONUN INSANLARDAN KENDINI KORUMAK HIC KIMSENIN HADDI DEGILDIR, INSANLAR ALLAHTAN DAHA KUVVETLI DEGILDIR.

  Yorum tarafından KAYAMAN | Nisan 7, 2008 | Cevapla

 5. TABI TUM YORUMLARIM YAYINLANMAYACAK. INANDIGINIZ NE ISE ONUN ADINA YAYINLAYIN.

  Yorum tarafından KAYAMAN | Nisan 7, 2008 | Cevapla

 6. Bu haberi buraya ekleyenler size söylüyorum.
  Asılsız haberlerle yıllarca yurdum insanını kandırdınız ama bundan sonra zoorr.Gözü açıldı insanlarımızın.
  Yalancııılarr

  Yorum tarafından Mehmet | Nisan 23, 2008 | Cevapla

 7. kımın gozu acıldı mehmet soylesene

  Yorum tarafından kaan | Nisan 25, 2008 | Cevapla

 8. Maymun Gööözünü Açtı 🙂

  Yorum tarafından Monkey | Nisan 25, 2008 | Cevapla

 9. ebru > güzel aciklassmissin..

  ayroca Akp gercegi diye bir site acacaginiza neden kendi gerceginizi yani chp yani dinsiz gecegini acmiyorsunuz?

  Sonuna Kadar Akp, önemli Olan Akp ismi degildir, dym de olur fark etmez baslar ayni oldugu sürece oylar devam!!!

  Yorum tarafından Islamiyet | Haziran 3, 2008 | Cevapla

 10. ULAN ŞEREFSİZ HERİF. ADINI DA İSLAMİYET KOYMUŞSUN DA İSLAMI BİLE BİLMİYORSUN. KARI KİTAP DAGITIYOR CAMİDE HALA İFTİRA MI DİYORSUNUZ LAN ! SEN KİMSİN Kİ ALLAHA ORTAK KOSUYORSUN İSLAM DÜSMANI SENİ ! ALLAHA ORTAK KOSAN İNSANLARI SEN NASIL ALKISLARSIN DEYYUZ ! KENDİNİ ALLAH İLAN EDEN BİR PİÇE SEN NASIL OYLAR DEVAM DİYEBİLİYORSUN LAN İT HERİF ! KİMSİN LAN SEN CIA MI FBI MI NESİN LAN !

  Yorum tarafından Mahmut | Temmuz 3, 2008 | Cevapla

 11. saygıdeğer mahmut iti!
  söylediklerini kahkaha ile karşılıyorum.ancak sen gibi aciz olanlar bu milletin seçtiklerine saygı göstermeyenler bu kadar düşebilir.küfür etmekle sövmekle ancak acziyetini ve terbiyesizliğini ortaya dökmektesin.sadece sen değil umum aptallar ve din düşmanları böyledir.
  chp uşağı olan ve maneviyata en mukaddesimiz canımızdan öte olan islama ve onun kavaninine böyle söven bir aşağılığın yorumunu yaynladıları için kendi aşağılıklarını da ortaya koymuş olmaktalar.
  chp nin düşük zihniyetinin meyveleri.zırlamnıza bakın sandık köşelerinde sürünmeye mahkumsunuz

  Yorum tarafından İSMİMECHUL SERDENGEÇTİ | Temmuz 8, 2008 | Cevapla

 12. Ak Parti’nin iddaladığınız kötülüklerini açıklamak yerine bu kadar kötü saydığınız bir partiye resmek sövmek yerine siz bir kurun kendinizi Ak Parti’yi kötüleyecek kadar iyi buluyorsanız tabi… kötü olması için iyi olmak zorundadır ve siz bu durumda kendinizi iyi olarak tanımlıyorsunuz… Temmuz seçimlerinde Mhp’nin parti broşürlerinde sizin sitenin ismi bolca geçiyor du gerçi siteye bakıldığında ‘sol’ tabanlı gibi görünsede Mhp’nin sizden farkı ulusalcı diil milliyetçi olmasıdır. Sizi destekleyen partilerin bu ülke için neler yaptığını sıralayın Ak Parti’ye sıraladığınız iddaların hakkını o zaman alın ki gerçekten Ak Partı sizin anlattığınız gibiyse millet onu tekrar hükümet koltuğuna getirmezdi, Sizler ülke satıldı yopraklar satıldı diyorsunuz ee o zaman sizde satılmışsınız bunu hiç söylemiyorsunuz satılmayan bir şeye satılmış diyen sitıldığını nerden bilsin gerçi ama sizin kimlere satıldığınız belli…

  Yorum tarafından Eren | Ağustos 13, 2008 | Cevapla

 13. sevgili fatma ablacım benim adım gamze izmrde oturuyorum ve kitabınızı çok okumak istiyorum merak ediyorum ama izmirde hangi kitapçılara sorduysam hiç birinde bulamadım ve kitabınızı çok istiyorum acaba bana nereden bulabileceğim konusunda bi bigiverebilirmisiniz bana cvp yazmanız dileğiyle yazıyorum yorumumu lütfen bana yardımcı olun tşk ederim şimdiden ramazanınız mübarek olsun ALLAH’a emanet olun

  Yorum tarafından gamze | Eylül 5, 2008 | Cevapla

 14. böyle saçmalıkmı olur allhla başbakanı nasıl bir tutulur son peygamberimiz hazreti muhammet mustafa s.a.v dir birdaha peygamber gelmeyecektir bunu yazan ne amaçla yazdı bilmiyorum bizde allah korkusu var diye başbakana oy verdik ama işci kesimini çok üzdügünün inancındayım fakir daha fakir zengin daha zengin oldu gerci koltuğa oturan herkez bunu yapıyor bizim saf insanlarımızı dini istismar ediyorlar türkiye tektir allahda birdir hazreti muhammet mustafa s.a.v sondur iki ikidaha dört

  Yorum tarafından ismail denizlili | Eylül 5, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: