Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

“İlhan Selçuk serbest bırakılsın”

Avukatları dilekçede sağlık durumuna dikkat çekti: “Nefes darlığı vardır, üçüncü sınıf kalp hastasıdır. Düzenli tedaviyle yaşantısını sürdürmektedir”

”Ergenekon Soruşturması” kapsamında gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk’un avukatları, müvekkillerinin, usul ve yasaya aykırı olarak gözaltına alındığını öne sürerek, serbest bırakılmasını istedi.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine gelen Selçuk’un avukatları Bülent Utku ve Akın Atalay, hazırladıkları itiraz dilekçesini, İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi Hakimliğine iletilmek üzere savcılığa verdi.

Dilekçede, İlhan Selçuk’un, bugün sabaha karşı 04.30’da ikametgahından gözaltına alındığı belirtildi.

Selçuk’un yakalanarak gözaltına alınmasının usul ve yasaya aykırı olduğu ve bu nedenle savcılık işleminin kaldırılması gerektiği savunulan dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

”83 yaşında olan müvekkilimiz, sunduğumuz doktor raporundan da anlaşılacağı üzere akut miyokard infarktüsü geçirmiş olup, hipertansiyonu mevcuttur. Nefes darlığı bulunan müvekkilimiz, uluslararası sınıflandırmaya göre üçüncü sınıf kalp hastasıdır ki en kötü kalp hastalığı dördüncü sınıftır. Yine doktor raporuna göre müvekkilimiz, düzenli ilaç kullanarak yaşantısını sürdürebilmektedir. Diğer bir rapor da tedavisinin sürdüğünü teyit etmektedir.”

Böylesine ağır hastalığı olan Selçuk’un gözaltına alınmasının kendisini mağdur ettiği ve bu işlemin usul ve yasaya aykırı olduğu öne sürülen dilekçede, Selçuk’un serbest bırakılması istendi.

-3 AYRI DOKTOR RAPORU-

Dilekçenin yanı sıra İlhan Selçuk’un sağlık durumu konusundaki 3 ayrı doktor raporu da savcılığa verildi.

Yenigün Haber Ajansı A.Ş’nin hekimi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Erdal Atabek tarafından hazırlanan raporda, Selçuk’un daha önce iki kez miyokard infarktüsü geçirerek tedavi olduğu, sürekli olarak esansiyel hipertansiyon tedavisi gördüğü kaydedildi.

Raporda, ”İlaçları alması gerekmekte, ruh ve beden sağlığını koruyan koşullarda bulunması zorunlu olmaktadır. Yakın bir tarihte radyolojik olarak tespit olunmuş plörezi-zatülcenp hastalığı geçirmiştir. Bu durumlar nedeniyle uygun olmayan her koşul (gözaltı ve benzeri koşullar) hayati tehlike taşımaktadır” ifadesi kullanıldı.

Prof. Dr. Cengiz Kuday ve Kardiyolog Dr. Oryal Gökdemir tarafından düzenlenen 21 Mart 2008 tarihli 2 raporda da Selçuk’un baş dönmesi, denge bozukluğu, sağ kolunda ve bacağında hipo-estezi şikayetleri bulunduğu belirtildi.

AA

Reklamlar

Mart 21, 2008 - Posted by | Akp, Gündem, türkiye | , , ,

2 Yorum »

  1. diyeceğim ki o pireli adam hapishaneden çıkmasın ama çıkmış. belki ona bir kene musallat olur. bu adam bunamış ihtiyar. acaba geceleri ne düşünüyor. zaten tipi hiç hoşuma gitmiyor. almanyada hitlerin adamı türkiyede de ilhan selçuk var.bunlar her ülkeye yeter kişiler. ilhan selçuk acaba.senin yaşın kaç yada yaşın gibi neden hayatı yaşamıyon. pireli adaam

    Yorum tarafından süleyman | Haziran 29, 2008 | Cevapla

  2. ya ben bu konuda yorum yapmaktan yana deılım ama su war bu solıceklerımı herkesın ıyıce kafasına sokmasını umarım bu ulke ıyı gunler yasamıor ama ıyı gunler yakında bızım yapmamız gereken beklemek sabırla beklemek ortamı germeye calısanlara ızın vermeemk

    Yorum tarafından hepiniz boşuna cabalıyorsunuz | Temmuz 5, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: