Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

Akp – AntiTürk İttifakı mı?

Türk Ulusu, ‘Ilımlı İslam’ kisvesi altındaki gericiliğe, laiklik ve ulus devlet karşıtlarına, şeriat yanlılarına, Kemalist Cumhuriyet düşmanlarına ve emperyalizme karşı demokratik bir başkaldırı hareketine girişirken; ABD ve AB gibi güçlerle, Kuzey Irakta bir Kürt Devleti kurma hevesine kapılan Kürt Aşiret Liderleri ve Güney Kıbrıstaki “hakimiyetçi” Rum liderleri de AKP ve lideri Erdoğan’a destek yarışına girdiler. Görünen O ki; Türk’ün uyanışından kaygıya kapılan, uluslararası Anti-Türk cephesi ile Türkiye sevdalıları arasındaki kavga, erken Genel Seçimler nedeniyle iyice su yüzüne çıkmış bulunuyor.ABD’nin Türkiye dahil, birçok Ortadoğu Ülkesinin haritasını değiştirmeyi ve yeni uydu devletcikler kurmayı amaçlayan ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanlığına soyunan Erdoğan’a ilk önemli desteğin; Neoconların ikinci ismi Dışişleri Bakanı Condolezza Rice’den gelmesi ilginç değil mi? AB Müzakere sürecini kullanarak Türkiye’yi istediği kılığa sokma projeleri yapan AB yetkililerinin arka arkaya Erdoğan ve AKP’ye destek atışında bulunmalarının sizce de bir anlamı yokmudur? Türkiye’nin Güneydoğusu’nu, ABD desteği ile Kuzey Irakta kurmayı tasarladıkları sözde ‘Kürdistan Devleti’nin sınırları içinde gösterme cüretine kapılan Kürt Aşiret Liderlerinin ‘bu dönemde Erdoğan’ı rahatsız edecek hareketlerden kaçınmamız gerekir’değerlendirmeleri, ABD- AB Emperyalizmi ile AKP Liderliği arasındaki Anti- Türk bir gizli ittifakın varlığını göstermez mi?

Ya CTP Liderliğinin, ikide birde ‘ilan-ı aşk’ da bulunup ne olur bize biraz daha yakın davran diye yalvardığı Hristofyas’ın “siyasette bir çok paradokslar vardır. Türkiyede şu an ılımlı İSLAMİ değerler üzerine kurulu AKP Hükümetini desteklemek zorundayız. Türkiye’deki seçimlerin neticesi ne olursa olsun, Kıbrıs sorununda durumun pek de kolay olmayacağını düşünüyorum. Çünkü Sn. Erdoğan galip gelse bile, korkarım ki Ordu ile yapacağı uzlaşma çerçevesinde Kıbrıs sorunu konusunda çok sert bir tutum sergilemekle yükümlü kalabilir” şeklindeki destek atışı ile ileriye yönelik değerlendirmelerinden çıkarılması gereken sonuçlar yokmudur?

Peki; inanmasa da bulunduğu makamın gereği KKTC’nin varlığını ve yüceltilmesini savunmakla Anayasal yükümlülüğü olan Sn. Talat’a ne demeli? AKP ve lideri Erdoğan’a KKTC den destek atışı için çıkarıldığı açık olan bir gazeteye geçtiğimiz gün verdiği bir demeçte bakın neler diyor “Kimi kesimler AK Partinin Kıbrıs’ı sattığını söylüyor, öyle birşey olmadığı ortada. AK Parti iktidarı değişse bile Türkiye’nin Kıbrıs sorununa bakış açısının değişeceğini düşünmüyorum.” Denktaş’ı ve UBP’yi tasfiye edip partisinin iktidara taşınmasında etkin destek aldığı AKP ve lideri Erdoğan’a vefa gösterişine kalkan Sn Talat’a şimdi sormak gerekmez mi: ‘Sn. Erdoğan ve Partisi eğer Kıbrıs konusunda ve diğer ulusal konularda milli politikalar izlediyse; ABD, AB gibi emperyalist güçlerle; Akel Lideri Hristofyas ve PKK yandaşı Peşmerge gürühunun; yeniden iktidarlık yolunda AKP ve Erdoğan’a destek çıkmalarının altında yatan ne ola ki?

Hem Sn. Erdoğanın bizzat kendisi değil mi “ Rumlar referandumda ‘hayır’ dedi ödüllendirildi, ‘evet’ dedirttiğimiz Kuzey Kıbrıs cezalandırıldı.” sözlerini söyleyen.Yine Sn. Erdoğan değilmidir “ Baldıran zehiri içtik, Kıbrıstan taviz verilmiş olsaydı Annan Planıyla verilmiş olacaktı” itirafında bulunan? Dikkat buyurun beyler! Kıbrıs’ı satışa çıkaranların elinden yine Kıbrıs’ı ENOSİS fanatizminin sabırsızlığı kurtardı.Yoksa AKP Liderliğinin vatanperverliği değil!. Sn. Talat’ında, Sn. Erdoğan’ında ‘Kıbrıs satılmadı’ sözleri ise sadece Laf-ı güzaftır.

Peki, sırf AB’den müzakere tarihi alma adına Rumları bütün Kıbrıs’ın meşru hükümeti sayan Gümrük Birliği Ek Protokolü’nü imzalayan, AKP iktidarına karşı, “eğer, Türkiye Rumlara hava ve deniz limanlarını açarsa yandığımız gündür” diyen Sn. Talat’ın kendisi değilmiydi? Şimdi ne oluyor da Sn. Talat; bütün emperyalistler ve eski yoldaşı! Hristofyasla birlikte AKP’nin yıldızını parlatma yarışına girdiler? Gerçekten AKP’ye kol kanat geren, Onun savunuculuğuna, hamiliğine soyunan bu ittifakın Türk Ulusu, Türk Ordusu, Cumhuriyet Türkiyesi , Kıbrıs Türk Halkı ve Onun Devleti için iyi niyetli olduğunu kim söyleybilir? Sn. Talat; “AK Parti değişse bile Türkiye’nin Kıbrıs politikasının değişmeyeceğini” söyleme gereği duyuyor. Sn. Cumhurbaşkanı kusura kalmayın ama, Türkiyedeki bu uyanıştan sonra; Hristofyas bile “AKP iktidarda kalsa bile Kıbrıs politikasının değişebileceğini”söylüyor. Siz bile son günlerde yarım ağızla da olsa “KKTC’nin tanınmasından, Kıbrıs Türkü’nün siyasi varlığının kabulünden ve iki devletli çözümden” söz etmeye başladınız. Bilmem yanılıyormuyum..

kaynak:düşünenadam dergisi

Makbule ÖTÜKEN

Reklamlar

Haziran 8, 2007 - Posted by | Akp, türkiye | , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum »

  1. ya valla aslında olayı tam olrak bilmemekle beraber bazı bilgilere vakıfım yani bunların vatan haini olduklarınıbiliyorum

    Yorum tarafından hainavcısı | Haziran 11, 2007 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: