Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

İŞTE TOKİ TOPLU KONUTLARININ NEREYE GİTTİĞİNİN BELGESİ !

Zaman Gazetesinden TOKİ haberi :

“Toplu Konut İdaresi, 70 bin işsize daha ekmek kapısı açacak
Ekonomik büyümede lokomotif görevi üstlenen inşaat sektörü, istihdam sorununun çözümünde de büyük pay sahibi.

Halihazırda 550 bin kişi için ekmek kapısı olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yıl sonuna kadar yapacağı yatırımlarla 70 bin yeni istihdam sağlayacak. Kurumun iki yıl için hedefi ise istihdam sayısını 1 milyona ulaştırmak. Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin işsizlik sorununu aşmasında önemli bir rol üstlendiklerini belirtiyor.

İdarenin hedeflerini Zaman’a anlatan Başkan Bayraktar, 2005 yılı sonuna kadar yapımına başlanılan konut sayısının 150 bini bulacağını ifade ediyor. Yeni inşaatlarla birlikte sağladıkları istihdamda da önemli ölçüde artış olacağını dile getiren Bayraktar, yıl sonuna kadarki üç aylık dönemde 70 bin kişiyi iş sahibi yapacaklarını kaydediyor. Kurum, şu anda 275 bini doğrudan, 275 bini ise dolaylı olmak üzere 550 bin kişiyi istihdam ediyor. Bayraktar, bu rakamın yıl sonu itibarıyla 600 bini aşmasının beklendiğini vurguluyor. TOKİ, 2007 yılı sonuna kadar 250 bin konut inşa etmeyi planlıyor. Bu yatırımlarla iki yılda istihdamın 1 milyonu bulacağı tahmin ediliyor.

Başkan Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin yaşadığı en büyük sorunun işsizlik olduğuna işaret ederek, sorunun çözümünde çok önemli bir görev üstlendiklerini vurguluyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TOKİ’ye özel önem atfettiğini belirten Bayraktar, kurumun özünde Başbakan’ın ‘istihdam projesi’ olduğunu dile getiriyor. Başbakan’ın himaye ve motivasyonu ile çalıştıklarını dile getiren Bayraktar, insanları iş sahibi yapmanın kendilerini mutlu ettiğini belirtiyor.

Erdoğan Bayraktar’ın verdiği bilgiye göre, 70 il ve bu illere bağlı 135 ilçedeki 346 şantiyede çalışmalar sürüyor. Toplam 135 bin konutun ihaleleri tamamlandı ve büyük kısmının inşaatına başlandı. 104 bölgede yaklaşık 43 bin 500 konutluk uygulama ise ihale aşamasında. Bu yıl sonuna kadar 54 bin konutun inşaatı tamamlanacak. Kurum, 2007 yılına kadar 81 il ve 350 ilçede inşaat yapımına başlamayı hedefliyor. Başkan Bayraktar, sağladıkları istihdamın yanı sıra 4 bin kalemde üretim yapan 380 sektörü de hareketlendirdiklerine işaret ediyor. TOKİ’nin sosyal yatırımlara da önem verdiğini aktaran başkan, bu çerçevede alt gelir grupları ile fakirler için konut ürettiklerini ve çok uygun taksitlerle sahiplerine ulaştırdıklarını söylüyor.”

eee1.jpg

Ve aşağıda dar gelirli milletvekillerimiz ile kamu çalışanlarımızın listesi. Oy verip yeniden milletvekili seçilmelerini sağlayalım ki aldıkların evlerin taksitlerini ödeyebilsin garibanlar.

ERLER Mahallesinden Konut Sahibi Olanların Listesi

2. GRUP ALICI LİSTESİ (GRUP TEMSİLCİSİ : OSMAN ÖZTÜRK)  
BLOK KAT BAĞ.BÖLÜM ODA SAYISI KONUT ALICISININ ADI, SOYADI    
C-K2 5.KAT 22 4+1 EGEMEN BAĞIŞ AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış  
C-K2 5.KAT 23 4+1 ŞADİYE KOÇ Turizm Bakanı Atilla Koç’un eşi  
C-K2 1.KAT 6 4+1 NEVZAT PAKDİL AKP Milletvekili, Meclis Bşk. Vekili  
C-K2 2.KAT 10 4+1 SUAT KILIÇ AKP Samsun Milletvekili  
C-K2 3.KAT 16 4+1 SÜLEYMAN ÇİL AKP Kastamonu Milletvekili  
C-K3 5.KAT 23 4+1 SABRİ VARAN AKP Gümüşhane Milletvekili  
C-K2 6.KAT 26 4+1 SEYFİ TERZİBAŞIOĞLU AKP Muğla Milletvekili  
C-K2 8.KAT 34 4+1 ZEYNEP TEKİN BÖRÜ AKP Milletvekili  
C-K2 11.KAT 46 4+1 MEHMET DANIŞ AKP Çanakkale Milletvekili  
C-K2 11.KAT 47 4+1 BEKİR BOZDAĞ AKP Yozgat Milletvekili  
C-K2 12.KAT 51 4+1 MEVLÜT AKGÜN AKP Karaman Milletvekili  
C-K3 1.KAT 5 3+1 SUAT PAMUKÇU AKP Bayburt Milletvekili  
C-K3 2.KAT 10 4+1 MEBRURE SUNA KUTAN Recai Kutan’ın Eşi  
C-K3 5.KAT 22 4+1 LÜTFİ ESENGÜL Eski Refah Partisi Milletvekili  
C-K3 9.KAT 40 4+1 AHMET CEMİL TUNÇ Eski Refah Partisi Milletvekili  
C-K3 7.KAT 32 4+1 EMİN ZARARSIZ Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı  
B-K1 ZEMİN 3 3+1 ÖMER FARUK DOĞAN DTM Müsteşar Yardımcısı  
C-K1 2.KAT 11 4+1 ORHAN GÜMRÜKÇÜOĞLU Sağlık Bk. Müst. Yrd.  
B-K1 11.KAT 46 3+1 MAKSUT METE Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı  
C-K3 12.KAT 51 4+1 JALE AYGÜL Devlet Personel Başkanı  
C-K4 3.KAT 14 4+1 AYKUT ZAHİD AKMAN RTÜK Başkanı  
B-K1 3.KAT 14 3+1 İLYAS ARLI Milli Emlak Genel Müdürü  
C-K1 1.KAT 7 4+1 YUSUF BEYAZIT Vakıflar Gen. Md.  
B-K2 1.KAT 6 3+1 AHMET ANYOLAÇ Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı  
B-K2 1.KAT 8 3+1 KENAN KARADENİZ Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı  
B-K2 3.KAT 16 3+1 AHMET ERDAL TEZCAN Başbakanlık Basın Müşaviri  
B-K2 11.KAT 46 3+1 VEYSEL EROĞLU DSİ Genel Md.  
B-K2 4.KAT 17 3+1 CEMAL NOĞAY DSİ Genel Müdürlüğü Basın Müşaviri  
C-K3 11.KAT 47 4+1 BEDRETTİN YILDIRIM Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez BirliğiGenel Müdürü  
B-K2 3.KAT 15 3+1 YÜKSEL ÖZTÜRK Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür V.  
C-K1 2.KAT 10 4+1 ELVAN TURAGAY Eski TOKİ Bşk. Eşi  
CK-3 2 9 4+1 HAKAN BİLİR Rekabet Kurumu Uzman  
B-K2 7.KAT 31 3+1 ENDER ÇETİNKAYA Danıştay Eski Başkanı  
B-K1 1.KAT 8 3+1 CUMALİ TEKİN MEB Müşavirliği’ne atanan AKP Adana milletvekili Zeynep Tekin` in öğretmen kardeşi  
B-K1 10.KAT 41 3+1 MEHMET ŞİMŞEK Hükümetin T.C. Merkez Bankası Başkanlığıiçin üzerinde durduğu isim  
B-K3 4.
KAT
20 3+1 KENAN İPEK Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif EvleriGenel Müdürü  
C-K1 8.KAT 35 4+1 OSMAN BÖLÜKBAŞI Adalet Bakanlığı, Müst. Yrd.  
Reklamlar

Mayıs 24, 2007 - Posted by | Akp | , , , , , , , , , , , , , ,

8 Yorum »

 1. işte tam kapitalist zihniyetin ürünü olan bir belge. yani aldatılan ve kandırılan parti mensuplarının yüzüne tokat gibi çarpacak belge. ama akp liler inat ediyorlar …

  Yorum tarafından tayyip cihanoğlu | Haziran 4, 2007 | Cevapla

 2. başından sonuna kadar abdüllatif şenere o partide nasıl kalabiliyor diye hayratler içinde kalmıştım. anladımki hayrtim boşa değilmiş. dürüst olyan bir partide kalamam diye son çıkışını yaptı. ayrılma gerekçekeri onda saklı. iyi bir parti olsa neden ayrılsın. siyasi ikbal düşünmediğide belli, tersi olsa başka partiye gider. demekki akp de bir şeyler yanlış gidyor. işte yukarıda ki belge buna dayanaktır ve dayanaların sadace birisi. bir Türk ata sözüdür kimse yadır gamasın

  ”yüz verdik eşşeğe , alnımıza değdi daşşağı” yüzde 34 yüz vedi 70 milyonu felakete ve yosuzluğa sürükledi. yüzde 34 ; hala bunlara destekçiyseniz sizee yazıklar olsun. ahirette hesaplaşacaz

  Yorum tarafından tayyip cihanoğlu | Haziran 4, 2007 | Cevapla

 3. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe İkinci Başkanı müteahhit Engin Ayengin, TOKİ konutları ile ilgili yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’lının dışında herkesin şehrimizin geleceğinin önemli şehirlerinden biri olacağının hesabını çok iyi yaptığını söyledi.
  Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe İkinci Başkanı müteahhit Engin Ayengin, TOKİ’nin Afyonkarahisar’a çok önem verdiğini ancak bu önemin sebebinin bilinmesinin zor olmadığını söyledi. Ayengin, Afyonkarahisar’lının dışında herkes şehrimizin geleceğinin önemli şehirlerinden biri olacağının hesabını çok iyi yapmış olduğunu belirterek, yalnız termal ve mermerde değil konut yapımında da cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Ayengin yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar’da irili ufaklı yaklaşık 200 inşaat firması ve yeterince de iş bekleyen. Mimar, Mühendis ve Teknik eleman bulunmakta. Afyonkarahisar’da da şimdilik konut sıkıntısı yoktur. Diğer büyük şehirlerde olduğu gibi şehrimizde gece kondu önleme ve işgal de yoktur. Kentsel dönüşüm gibi bir çabada bulunmamakta. Öyle ise nasıl oluyor da TOKİ ye arsalar tahsis ediliyor. Proje ve planlar başka yerlerde yapılıyor, inşaat ruhsatları Afyonkarahisar’lı müteahhitlere nazaran daha ucuza veriliyor.”dedi.

  “TOKİ’NİN İLİMİZE KATKISI NEDİR?”
  Engin Ayengin yaptığı açıklamada, “Devletin bütün teşviklerinden faydalanılıyor. Sözümüz ona Afyonkarahisar’lı vatandaşlarımıza ucuz konut üretiliyor. Acaba öylemi dersiniz? Yoksa Afyonkarahisar iyi bir pazarda ondan mı kaynaklanıyor, düşünmeye değer. TOKİ’nin Afyonkarahisar’ımıza katma değeri nedir diye sorsak, kimler ne söyler bilemem ama ben kısaca yerel müteahhitlerin daha önceden de yaptıkları gibi bu konutları yüz ak ile yerine getirebileceklerine ve de Afyonkarahisar’ımıza da fazla katma değer sayılacağı inancı içersindeyim. Tüm bunlara rağmen görülen o ki; TOKİ Afyonkarahisar’da iyi bir müşteri potansiyeli bulmuş ki lüks konut yapımına da başlamıştır. Hani hükümet TOKİ’yi kullanarak ihtiyaç sahiplerine ucuz konut yapacaktı. Arsaların hangi şekilde verildiği hakkında bilgimiz olmaya bilir.”şeklinde konuştu.

  Haberler’den Habersiz kalmayın. Sandık Haber Alarmını yükleyin Son Dakika gelişmeler, Köşe Yazarları, Anket Sonuçları AYNI ANDA bilgisayarınıza gelsin.

  “NEDEN AFYONKARAHİSARLILAR YAPMIYOR”
  Bugüne kadar şehrimizin konutlarının Afyonkarahisar’lıların yaptığını söyleyen Engin Ayengin, “Ama şuna inanıyorum ki aynı şartlarda ve aynı teşviklerle ve aynı ödemelerle Afyonkarahisar’da faaliyette bulunan inşaat firmalarına olanak sağlansaydı çok daha ucuza konutlar üretilirdi hem de Afyonkarahisar şehir planlanmasına, ekonomisine, istihdamına, ticaretine ve katma değerine çok büyük katkı sağlardı. Bugüne kadar Afyonkarahisar’ın konut üretimini Afyonkarahisar’lılar yapıyordu istihdam sağlıyordu ve sıkıntı da yoktu. Fiyatlarda TOKİ’nin fiyatlarından da uygundu. Gelin görün ki, iğneden ipliğe, tastan toprağa, havadan suya, kömürden altına bütün KİT’leri özeleştirme adı altında peşkeş çeken bir iktidar nasıl oluyor da TOKİ gibi bir KİT’i oluşturuyor. Bu yeni oluşan KİT bir taraftan zavallı halkın küçük tasarruflarını kullanarak aynı zamanda geleceklerine ipotek koymaktadır ve bir şekilde soygun düzeni oluşturulmuştur. Kendi halkı müteşebbisi ile rekabet eden bir sistemi niçin, kim ve kimler için kurarlar anlamakta güçlük çekiyoruz.”şeklinde konuştu.

  Yorum tarafından engin ayengin | Haziran 11, 2007 | Cevapla

 4. BU TOKİLERİ MKENDİ YAPMIŞ GİBİ DAĞITIYOR BU….. KARDEŞİM MADEM ERKEKSİN ÇIK TV BAYKALLA KONUŞ YEMİYO KORKUYO BUNLAR HARBİ ………

  Yorum tarafından ibrahim | Temmuz 1, 2007 | Cevapla

 5. Kardeşim şimdi deliliniz bu adamların konutlardan bazılarını satın almış olmaları mı..

  o konutları hiç CHP ve MHP’li millet vekilleri almadı mı?

  ya da o konutları almak için yukarıda isimlerini zikrettiğiniz millet vekilleri yasaklımı.

  İnsafa gelin be!!!

  Yorum tarafından demokratdoktor | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 6. sitenizi inceledim sadece bu konuda belge var odaa kesin değil yani resmi belki yalan söylüyorsunuz.bunu bilemem.ama bileceğim şey artık türkiyede her iki kişiden birisi akpli.bunun farkındasınız ve ahirette evet hesaplaşacaksıız ama bundan değil dinden dolayı yalandan dolayı unutmayın.

  Yorum tarafından vira bismillah | Temmuz 23, 2007 | Cevapla

 7. Susun pis yobazlar… Asıl sizler cehennemde yanarken biz ateşinizde mangal – rakı yapacağız 😉

  Yorum tarafından Kelam | Şubat 15, 2008 | Cevapla

 8. Kardeşler Bunları ıspatlayın bööle boşa konuşmayın.. Alın bende size belge yazıyorumm

  Deniz Baykal CHP nin %100 Hissesi ( hepsi onun )
  CHP Türkiye İş Bankası %28 yada 38 hatırlayamadım (CHP %100 Baykalın olduğuna göre anladınız)
  Ha birde pardon Anayasa mahkemesinide satın almış ööle diyolar walla işte belgesi:
  Deniz Baykal Anayasa MAhkemesini satın almıştır.

  şimdilik yeter… belge yazmak çok kolaymış yaaaaaaaaa…..

  Yorum tarafından Alın size ıspat | Haziran 28, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: