Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

ABDullah Gül Kimdir. Yakından Tanıyalım.

26042007092532.jpg

Gül Irak’ın kuzeyinde Mehmetçiğin başına çuval geçirildiğinde ABD’yi, “Büyük devletler özür dilemez ki” diye savunan ve Peşmerge önderliğinde Telafer’de Amerikan güçleri Türkmen katliamı başlattığında, “Orada Türkmenlere yönelik bir şey yok, Felluce’den kaçan teröristler Telafer’e sığınmış, operasyon Türkmenlere değil!” demiş, biridir..Tarih, 24 Mayıs 2003.

Gül’ün İsrail’in Lübnan’a saldırması sonrasında The Washington Post’ta çıkan makalesini hatırlayalım:
“ Benim neslim, demokrasinin yüksek değerlerinin yanında duran bir ABD imajıyla büyüdü… Tek başına bu trajediyi durdurma imkân ve kabiliyetine sahip olan dünyanın tek süper gücü, insanların bu kadar acı çekmesine neden göz yumuyor ve merhamet çağrılarını neden karşılıksız bırakıyor ?’ ( Abdullah Gül- Zaman- 3.8.2006)

ABD ile” Stratejik Vizyon Belgesi” mutabakatını imzalayıp BOP’u siyasallaştıran gene Gül’dür

“ Kahraman Amerikalı askerlerin sağ salim Amerika’ya dönmesi için duacıyım” diyen Erdoğan’dan sonra şimdi de ‘Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Türkiye’nin dış politika ilkelerine uygun. ABD ile hareket ediyoruz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek…’ diyen Gül’dür

“ Amerika Birleşik Devletleri ile ilişkilerimiz önemlidir. Dünyanın süper gücünün gündem maddeleri bizim de gündem maddelerimizdir. Aramızdaki işbirliğinin stratejik boyutta olmasının anlamı, bu meselelerde ulaşılması gereken hedeflere ilişkin görüşlerimizin örtüşmesidir ” diyende ABDullah Gül’dür.

Abdullah Gül, 24 Mayıs 2003 yılında ABD ile yaptığı gizli anlaşmayı Vatan Gazetesi Yazarı Sedat Sertoğlu’na böyle savunmuştu:

“Ben bu gezileri yapmadan önce, şimdi senin oturduğun koltukta (eliyle koltuğa vurarak) ABD Dışişleri Bakanı Powell oturuyordu. Onunla 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp anlatamam ki…”

BAĞIMSIZLIK VE EGEMENLİK NASIL TESLİM EDİLMİŞ?

Yeterince anlaşılması için ABDullah Gül’ün “herşeyi de açıklayamam ki” diyerek itiraf ettiği, Tezkere’nin reddinden sonra ABD ile yaptığı gizli anlaşma maddelerini, Osmanlı İmparatorluğu’nu işgalcilerin kucağına bırakan Mondros Silah Bırakışması’nın maddeleriyle karşılaştırmakta yarar var:

1- 1918 Mondros İşgalcilerin Vahdettin’e verdiği emir:
Ordu terhis edilecek, orduya ait silahlar, taşıtlar, cephane ve donatım, İtilaf Devletleri’ne teslim edilecektir.

Bütün haberleşme, ulaşım araç ve gereçleri İtilaf Devletleri’nin denetimi altında bulundurulacaktır.

2003 ABD’nin dışişleri bakanı C.Powell’in Gül’e verdiği emir:
Türkiye Kuzey Irak’tan Çekilecek. Türk Ordusuna bağlı olan özel kuvvetler 4 ay içinde aşamalı olarak Türkiye sınırları içine çekilecek.Türk Ordusunun asker ve silah sayısı ABD’nin uygun bulduğu şekilde indirilecek. Özellikle tank ve ağır silahların miktarı düşürülecek, savaş uçakları sınırlandırılacak.

2- 1918 Mondros İşgalcilerin Vahdettin’e verdiği emir:İstanbul ve Çanakkale Boğazları açılacak ve bu yerlerdeki askeri üsler, İtilaf Devletleri’nce işgal edilecektir.

Donanma, İtilaf Devletleri’nin gösterecekleri limanlarda gözaltında tutulacaklardır.

İtilaf Devletleri, kendi güvenliklerini tehdit edecek bir durum ortaya çıkarsa, herhangi bir stratejik noktayı işgal edebilecektir.

Vilayet-i Sitte denilen Doğu Anadolu’daki 6 ilde (Erzurum, Van, Harput, Diyarbakır, Sivas ve Bitlis) karışıklık çıktığı takdirde İtilaf Devletleri bu illerin herhangi bir bölümünü işgal edebileceklerdir.

2003 ABD’nin dışişleri bakanı C.Powell’in Gül’e verdiği emir:
PKK ve KADEK her ne yaparsa yapsın Türk Ordusu sınır harekatı yapamayacak. ABD’den izinsiz Irak sınırını geçemeyecek. Aksi halde ABD, Türkiye’ye yaptırım için askeri de olmak üzere haklarını saklı tutacak. Yani ABD himayesine aldığı PKK’lıları korumak için isterse Türkiye’ye askeri operasyon yapabilecek.

3- 1918 Mondros İşgalcilerin Vahdettin’e verdiği emir:
Osmanlı Devleti, müttefikleriyle olan bütün ilişkilerini kesecektir.

2003 ABD’nin dışişleri bakanı C.Powell’in Gül’e verdiği emir:
Türkiye, ABD talep etmesi halinde Orta Doğu ve İran’a saldırılarında şartsız olarak aktif destek verecek.

4- 1918 Mondros İşgalcilerin Vahdettin’e verdiği emir:
Anadolu dışında bulunan Türk Askerleri, en yakın İtilaf Devleti askeri birliklerine teslim olacaktır.

2003 ABD’nin dışişleri bakanı C.Powell’in Gül’e verdiği emir:
Türkiye’de bulunan ABD subaylarının görev alanları ve yetkileri genişletilecek. Türk birliklerinin de katılacağı ABD harekatlarında komuta yetkisi ABD’de olacak

5- 1918 Mondros İşgalcilerin Vahdettin’e verdiği emir:
Toros tünelleri, İtilaf Devletleri tarafından işgal edilecektir.

2003 ABD’nin dışişleri bakanı C.Powell’in Gül’e verdiği emir:
Türkiye Kuzey Irak’ta kurulacak olan kukla Kürt Devleti’ni resmen tanıyacak. Bu devletin kuruluşunu savaş nedeni sayan Milli Güvenlik siyaset belgeleri ile bu yöndeki siyasi kararlar kaldırılacak. Dört lideri dışında PKK ve KADEK’li diğer yöneticiler de dahil olmak üzere bütün teröristler affedilecek. Terör örgütünün yasallaşması sağlanacak.Böylece terör örgütü siyasete girebilecek. Dağdaki terörist başlarının siyasete girebilmesini sağlayan hukuki çalışmalar yapılacak. Belediyelere özerklik verilecek. Dört yıl içerisinde aşamalı olarak federasyona geçilecek.

Kuzey Kıbrıs’ta Annan Planı uygulanacak. KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş Arafat’a uygulanan yöntemle devre dışı bırakılacak.

Ege’de Türk Jetlerinin uçuş alanı daraltılacak, Yunan doktrini geçerli olacak, Yunanis’tan rahatsız edilmeyecek.

Ermenistan kısıtlamaları kaldırılacak, ilişkiler iyileştirilecek. Sınır ticareti serbest bırakılacak Ermenilerin Türkiye’ye girişlerindeki kısıtlamalar kaldırılacak.

30 Ekim 1918 Mondros Anlaşması’nın bu maddeleri ile Osmanlı Devleti’nin fiilen sona erdirdi.

Anadolu’nun İtalyan, Fransız, Yunanlılar tarafından paylaşımıyla birlikte 13 Kasım 1918’de İtilaf Devletleri gemileri İstanbul Limanı’na demir attı ve İstanbul fiilen işgal edildi.

Kasım 2003 Abdullah Gül- Powell gizli anlaşması ile Türkiye bağımsız bir devlet olmaktan çıkartılmış oldu. Bu anlaşma ile Misak-ı Milli sınırları fiilen bölünmektedir.

AB-dullah Gül’ün AB hakkındaki sözlerinide hatırlayalım..

Bir zamanlar Türkiye’nin AB’ye girmesine karşı çıkan Abdullah Gül, TBMM’de yaptığı bir konuşmada şöyle diyordu: “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girmeyeceği kesindir. Bunu Avrupalılar söylemektedir. Avrupa’nın önde gelen bütün politikacıları söylemektedir. Çünkü Avrupa Birliği bir Hıristiyan birliğidir. Bunu biz söylemiyoruz. Avrupa’da herkes söylüyor, herkes biliyor. Halka sormaktan korkulmuştur. Demokratikseniz Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bunun için halkın oyuna başvurursunuz, gidip halka sorarsınız. Türkiye’yi bu noktaya getirenler suçludur.”

Tayyip Erdoğan gibi değişim rüzgarına kapılıp 180 derece dönerek bakın şimdi ne diyor: )

“Türkiye’nin hedefi çok açıktır: AB üyesi olmak… Bunun ülkemizde demokrasinin ve ekonominin güçlenmesini sağlayacağını ummaktayız. Buna karşılık biz de AB’ye tam üye olarak kabul edilecek Türk devletinin saydam, demokratik bir İslam devleti olacağını taahhüt ediyoruz.” Yayın tarihi 23.11.2002.

Peki Biz nediyeceğiz…

Milletin dörtte bir oyu ile iktidara taşınan AKP, 2007 bitmeden sahneden çekilecek, ama ardında Şark Çıbanı izini Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bırakacak. İşte o tarih bir kere daha onları böyle anacak:

“Ateşi ve ihaneti gördük.
Ve kanlı bankerler pazarında
Memleketi Alaman’a satanlar,
Yan gelip ölülerin üzerinde yatanlar
Düştüler can kaygusuna
Ve kurtarmak için başlarını halkın gazabından
Karanlığa karışarak basıp gittiler…”

e.jpg

Ne ABD ne AB. TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE…

Reklamlar

Mayıs 24, 2007 - Posted by | Akp | , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

19 Yorum »

 1. süper ellerinize emeğe sağlık

  Yorum tarafından Anonim | Mayıs 29, 2007 | Cevapla

 2. ya ne diyelim ki bu haysiyetsiz işgalci görüşe son seçimde bende de oy vercektim ama şehir dışında olduğum için oy kullanamadım!!Yazıklar olsun bu SİYONİST;EMPERYALİST HAREKETİN TÜRKİYE ŞUBESİ ne ALLAH BUNUN HESABINI SORACAK SİZDEN!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Yorum tarafından yok olan gelecek | Mayıs 31, 2007 | Cevapla

 3. ELİNİZE DİLİNİZE SAĞLIK.NE DİYELİM Kİ.BUNLARI ASLINDA HERKES BİLİYO AMA KİMSENİN İŞİNE GELMİYO.BUNLARI İNSANLARA İNTERNET ARACILIĞIYLA DUYURDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.BENDE BÜTÜN ARKADAŞLARIMA GÖNDERECEĞİM Kİ Bİ DAHA VATAN HAİNLEİNİ SAVUNAMASINLAR.TEKRAR ÇOK TEŞEKKÜRLER!

  Yorum tarafından GÜNEŞ DOĞACAK AMPUL SÖNECEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | Haziran 8, 2007 | Cevapla

 4. akp’ye birdönem daha şans verelim diyenlere okutmak lazım bu yazıları;bir şans daha demek ülkenin son şansı demektir…İNSANLIĞIN SAADETİ İÇİN… KULLANALIM OYUMUZU… ZİLLETTEN İZZETE SEFALETTEN SAADETE!!

  Yorum tarafından avni | Haziran 9, 2007 | Cevapla

 5. COCUKLAR BURDA SADECE AKPnin gerçeklerimi! var.

  Yorum tarafından mecnun | Haziran 10, 2007 | Cevapla

 6. ARKADAŞLAR BÜTÜN TANIDIKLARINIZA YOLLAYIN BU ADRESİ Kİ;HERKES GÖRSÜN.MSN DE NİCK İNİZ BU ADRES OLSUN EN BASİTİNDEN.BİZDE KENDİ ÇAPIMIZDA BİŞEYLER YAPALIM BU VATAN İÇİN

  Yorum tarafından GÜNEŞ DOĞACAK AMPUL SÖNECEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | Haziran 12, 2007 | Cevapla

 7. ya bunlar vatan haini ama millet farkında değil milete
  herkes elinden geldiği kadar anlatsın bi vahdettin gitti bi vahdettin geldi

  Yorum tarafından anti empeyalist | Haziran 23, 2007 | Cevapla

 8. bu toprağa sahip çıkamayan bir hükümet tarafından yönetiliyoruz müslüman maskesi altında müslümanlığı sömüren kandıran bu partiye daha ne kadar oylarımızı vereceğiz gelin doğruyu bulalım gelin kardeşlerim bakın akp kazanırsa savaşa gitcek bu ülke lübnana askerler gitti ama bekliyorlar müslümanı müslümana vurdurcaklar izin vermeyelim

  Yorum tarafından zehra demir | Haziran 25, 2007 | Cevapla

 9. gerçekten şaşırdım bu olanlara aslında bazılarını biliyorum ama hepsini deildi.ama CHP yada MHP yada DP ye vermekten çok daha iidir bnce gene oyum AKP den yana olacak her gördüğünüze her duduğunuza inanmayın derim helede nette.İnsanlar ne anlatmak istiosa konuşmadan o yanını çekip öle yayınlıyo demekki war bi bildikleri ya ltfen adam gibi araştırma yapmadan saçma sapan yorumlar yapmayın.İstediğinize yollayın ama değişen bişey olmicak bakın gene AKP olacak 1. tmm her yaptığı iş doğru olmasada yararıda yok deil.Başka hangi partiye oy werecez hee? hangi partiyee allah aşkına söleyin başka partimi war adam gibi en azından AKP hepsinden ii…..!!!!!

  Yorum tarafından serra | Haziran 26, 2007 | Cevapla

 10. Burda bu yazıyı yazanlar ancak bu kadar bu hükümete düşman olabilirler ama şunu unutmayın her kim bu ülkenin ekmeğini yer ve bu ülkeye ihanet ederlerse bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yiyeceklerdir bu yazıları yazan sayın mhp li kardeşlerim biz mhp ye bir kere oy verdik gerçi şahsım olarak gene vermedim ama ailemden aldı oy ne yaptı pekala gitti dsp yle ortak oldu şimdi gene oy istiyorlar utanmadan sıkılmadan ne yani şimdi gerçekten o partiye oy mu vereceksiniz isterseniz verin ama unutmayın şimdi aryık dsp yok onunda ortagı chp var yani yeni ortagınız hayırlı olsun ekonomimizdeki büyümeyi dış borçtaki azalmayı edirneden karsa olan yol çalışmlarını elhamdülillah hepimiz müslümanız ve diyanetteki atamaları göremiyorsak bunun gibi nice çalışmaları Allah başımızdan eksik etmesin diyorum pkk yandaşı olarak şuçluyorsunuz inanın üstünüze gülerler seçim gelmiş pkk varını yoğunu kullanıp eylem yapıyor her gün ki hükümete darbe vursun yıpratsın bilmiyorum siz kimsiniz necisiniz bu yazdıklarınızı düşünerekmi yazıyorsunuz yoksa bilinçsizmi yazıyorsunuz çünkü böle yazılarla yıpratmak isteyuenlerinde olabileceğine ihtimal veriyorum

  Yorum tarafından dijital24@hotmail.com | Haziran 28, 2007 | Cevapla

 11. Secime 16 Parti giriyor. birisi isbirlikciligi kabul etmeyen amerikayi kabul etmeyen, imf yi silip süpüren yani dis gücleri kabul etmeyen, sadece hakki üstün tutan ve yeni bir dünya yani acisiz, sefaletsiz, savassiz bir dünya kurmak isteyen SAADET PARTISI ve digerleri… Yani ISBIRLIKCILER. Hepsi amerikayla ve imf ile calisiyor ve vatani kölelige, sefalete, rezillige ve israile vilayet yapmaya götürüyor. SAADET PARTISI HARIC.. Tek care SAADET PARTISI. Rabbim türk halkina hidayet, feraset ve dirayet nasip etsin.. AMIN.

  Yorum tarafından Milli Görüs | Haziran 29, 2007 | Cevapla

 12. CUMHURİYETİ SATAN BU PARTİYİ 22 TEMMUZDA GÜCÜMÜZÜ GÖSTERELİM VATANIMIZA SAHİP ÇIKALIM

  Yorum tarafından ibrahim | Temmuz 1, 2007 | Cevapla

 13. bu memlekette bu kadar zaman bir hükümet ankarada durabilmişse bunun tek açıklaması vardır.bütün iktidarlardan daha teslimiyetçi bir tutum sergilediği için gerisinii siz düşünün halaa bunları görmezden gelipte akp denen topluluğa oy verenlerin akıllarından ve vatanseverliğinden şüpe ederim..

  Yorum tarafından manavkamil | Temmuz 3, 2007 | Cevapla

 14. Akp’li yöneticilerin maskelerini iyi düşürmüşsünüz.Tebrik ederim.Ancak insanlarımız hala ekonominin iyi gittiği yalanları,akpnin bulunduğu vaatleri ve hükümetin sözde dinci olma inanışıyla kandırılmaktadır.Bu yüce milleti farkına varmalıdır ki Akp AB’ye girebilmek için her türlü ülkemizin aleyhine işleyen tavizi vermekle beraber,pkk örgütünün siyasi ele başlarıyla aynı masaya oturmaya ve ülkemizi bölmeye çalışanlarla işbirliği yapmaya kalkıştı.Ben TÜRK olmakla sonuna kadar övünüyorum ve biliyorumki bizim insanımız kadar şerefli,namuslu,saf ve akıllı bi millet daha yok.Ancak,bizler kadarda kandırılan ve sömürülen bir ülkede yok.Tamam kuzey Irak a giremiyorsak bile bir çıkıp tepkimizi gösterebilelim.Türk milletinin var olan gücünü ortaya çıkaralım.Müdehale etmemek,karışmamak,ezilmek,sömürülmek,savunmaya geçmemek biz Türklere asla yakışmaz.Unutmayalım ki Mustafa Kemal Atatürk’ün unutlmaz bir sözü vardır.SÖZ KONUSU VATAN İSE,GERİYE KALAN SADECE TEFERRUATTIR!!!

  Yorum tarafından öncevatan | Temmuz 4, 2007 | Cevapla

 15. TÜM devlet geliri sağlayan şirketler yapılar niçin özel söktöre heleki yabancı yatırımcılara satıldı ?
  bi düşünün oyak bank satıldı .bir yabancı bin dolar yatırıcak türklirası ile 1300 doalr diyelim bu adam düşük faiz yüksek kur ile 4 yıl içinde 4500 doalr gibi bi para alıcak kaldıki yatırılıcak paralar bin değil milyar hesaplanırsa zaten türkiye bitmiş demektir. petkim satıldı türkiyede turknette olduğu gibi petrol fiyatlarınada zam gelicek kafasına göre alan kişi zam yapıcak bu ülkede ondan sonra seçim mitinglerindede derlermazot 1 ytl ıhhmm 1 ytl adam ülkeyi satalaım nası satılım diye düşünüyo şimdi kim gelirse gelsin mazot ıhmm olur 1 ytl

  Yorum tarafından berkut | Temmuz 8, 2007 | Cevapla

 16. BURDA BAZI ARKADAŞLARIMIZ BİŞEYLER SÖYLEMİŞ AKP NİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜM AMA YİNEDE OYUM AKP YE FALAN GİBİSİNDEN.BEN DAHA ÖNCELERİ AKP YE OY VERENLERİN CAHİL OLDUĞUNU SANIRDIM.AMA GÖRDÜMMKİ SERRA GİBİ DİJİTAL 24 GİBİ ARKADAŞLAR GERÇEĞİ GÖRDÜĞÜ HALDE AKP YE OY VERİYORLAR.BUNUN TE Bİ AÇIKLAMASI VARDIR.İŞBİRLİKÇİLERE BİLE BİLE OY VERMEK VATAN HAİNLİĞİDİR.ELBET BİRGÜN İSTİKLAL MAHKEMELERİ KURULUR.MERAK ETMEYİN SİZLER İPLER ELİMİZDE BEKLİYO…

  Yorum tarafından AYHAN | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 17. serefsızler AQ larım

  Yorum tarafından yanki | Ağustos 12, 2007 | Cevapla

 18. Burada iş CHP,MHP yada DP ye oy vermek değildir arkadaşlar. Kurtuluş Savaşı dönemlerinde yaşananların modern versiyonunu yaşıyoruz şimdi. Bu Allahın cezası hükümet ve yetkilileri resmen güzel ülkemizi karış karış satıyorlar ve bizim halkımız da bunlara kanıyor. %47 ile yine başa geçtiler bu da en büyük kanıtı zaten. Artık yapılabilecek bişey olduğunu sanmıyorum. Bu ülkeyi Allah kurtarır ancak o da hükümet olamayacağı için battığımızın resmidir

  Yorum tarafından Memocan | Ağustos 15, 2007 | Cevapla

 19. abdullah gul bu ulkenin cumhurbaskanıdır suleyman demirel gibi mason deildir yada sezer gibi koltuk heveslisi deildir adam gibi adamdır bu yalan dolanlarla milleti nasıl kandırıyosunuz ya yazık size deniz baykal deilmi o derin çeteleşmeye sahip çıkan derin çeteleşme dedigimde hain derinciler bunlar deilmi kardeşim kuzey ıraga sılah goturen pkk ya hemde turk sılahı bunlar deilmi ya o dogu perinçek şerefsizinin ne işi var pkk kampında baykal çıkıp bunları savunmuyomu ya bu nasıl anlayış vatan

  Yorum tarafından isa | Aralık 29, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: