Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

Din maskeli soygunda yeni bir halka mı? Deniz Feneri ve Kanal 7′ye baskın

Kanal 7 Deniz FeneriDeniz Feneri e.V.’nin başkanı ve Kanal 7’nin Avrupa Temsilcisi il Tayyip Erdoğan

Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkiye kökenli göçmenlerden “yoksullara yardım” adı altında dört yıl içerisinde 14 milyon Avro topladığı tespit edilen Deniz Feneri e.V. adlı derneğin bu paranın 8 milyon Avro’sunu Kanal 7Int televizyonuna aktarmasının yankıları sürüyor. Evrensel’e ulaşan bilgilere göre, Kanal 7Int ve Deniz Feneri e.V. arasındaki ilişkiler sarmalının ucu AKP Hükümeti’ne dayanıyor.Gürhan’ın yerine Taşkan

Uzun yıllar Deniz Feneri e.V.’nin başkanlığını yapan Kanal 7Int’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Kanal 7’nin Avrupa Temsilcisi Mehmet Gürhan, dört ay önce görevinden istifa ederek yerine Sancakline Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşkan’ı getirdi. 2 Aralık’ta Evrensel’de yayınlanan Deniz Feneri Sicil Belgesi’nde dernek başkanı halen Gürhan gözüküyordu.

Daha önce Milli Görüş’e yakınlığıyla bilinen ve Milli Gazete’de bol bol reklamları çıkan Sancakline, Erdoğan ile Erbakan’ın yollarının ayrılması sırasında, Yimpaş, Kombassan ve diğer “yeşil sermaye” grupları gibi Erdoğan’dan yana tavır aldı. O dönemde Sancakline’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ise şimdiki Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yapıyordu. Yıldırım 3 Kasım’da yapılan genel seçimlerden sonra Ulaştırma bakanı olunca yerine daha sonra Deniz Feneri’nin de başkanı olacak Mehmet Taşkan getirildi.

Her iki kurum da AKP’nin destekçisi…

Elbette AKP de onların destekçisi ve hamisi…
Kanal 7 Avrupa Genel Müdürü Mehmet Gürhan, hisseleri RTÜK Başkanı Zahid Akman’dan almış.
Deniz Feneri ve Kanal 7 birbiriyle bağlantılı… Aralarındaki “bağ”, bir televizyonun, yardımsever bir kuruluşu tanıtmasının ötesinde “akçalı” bir bağ.
Kanal 7Int’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Kanal 7’nin Avrupa Temsilcisi Mehmet Gürhan, zaten uzun yıllar Deniz Feneri e.V.’nin başkanlığını yapmış.
Sancakline adlı şirketin de adı sık geçiyordu bu ilişkilerde. Ve Sancakline’in bir süre önceki yönetim kurulu başkanı da, bugünkü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan başkası değil… Kanal7’nin müdürüyle Tayyip Erdoğan’ın yanyana çekilmiş boy boy fotoğrafları da yayınlandı gazetelerde..
Bir kez daha açığa çıktı ki; yurtdışında veya yurtiçindeki “yeşil sermaye” soygunu, “islamcı” politikacıların dışında değildir. Onlar hem teşvik ediyor, hem de elde edilen paralardan “teşvik” alıyorlar.
Bu tam bir istismar çarkıdır; insanların dini inançları, yardımlaşma duyguları istismar edilerek döndürülmektedir. Bakın islamcılara; her gün yüzbinlerce gazete bedava dağıtılıyor, dünyanın dört bir yanında okullar açılıyor… Peşpeşe “yeşil” holdingler kuruluyor, daha önce kurulmuş olanlar palazlanıyor..
Fakat bütün bunları mümkün kılan büyük finans kaynakları hep bir “sır perdesi”nin arkasında!
“Sır”, işte bu istismar çarkı’nda. “Sır”, “islami holding”lerle, medya kuruluşlarıyla, AKP arasındaki açığa çıkan ve çıkmayan akçalı ilişkilerde. Sır inançların ve vicdanların sömürülmesinde…
Sır, “yeşil sermaye soygunu” yıllardır sürmesine rağmen, hükümetlerin, polis ve yargının o soygunun üzerine gitmemesinde, insanların soyulmasına seyirci kalmasında, hiçbir hırsızın yakasına yapışmamasındadır. “İslamcı” hırsızlar bu yüzden çok cüretliler!

Türkiye’deki derneğe bağış yapıldı!

Kanal 7’de yayınlanan Deniz Feneri programı üzerinden Almanya ve Türkiye’de aynı isimle kurulan dernekler, halktan “yoksullara yardım” adı altında paralar toplarken her iki dernek arasındaki yasal ilişki ise, özel olarak koparıldı. Logoları ve sloganları aynı olan, aynı program üzerinden propaganda yapan iki “ayrı” dernek arasında ne kadar para akışının olduğu Frankfurt Savcılığı’nın yapacağı inceleme sonucunda ortaya çıkacak.

Baskından sonra bir açıklama yapan Türkiye’deki Deniz Feneri, Almanya’daki Deniz Feneri e.V. ile organik bağlarının olmadığını belirterek kendilerine bağış yapıldığını kabul etti. Yapılan yazılı açıklamada, “Deniz Feneri e.V., çeşitli zamanlarda derneğimize ayni ve nakdi bağışlar yapmış, bu bağışlar, İçişleri Bakanlığı’nın izniyle kayıtlarımıza geçirilerek, derneğimize başvurmuş ihtiyaçlı ailelere ulaştırılmıştır. Deniz Feneri e.V. isimli kuruluşla derneğimizin organik bir bağı olmadığı gibi Almanya’da temsilcilik ya da şubemiz de bulunmamaktadır” denildi.

Açıklamada her iki derneğin de Kanal 7’de yayınlanan Deniz Feneri programı üzerinden bağış topladığına ise bir açıklık getirme ihtiyacı duyulmadı.

Gözaltı süresi uzatıldı

Öte yandan geçtiğimiz çarşamba günü gözaltına alınan Kanal 7Int’in Genel Müdürü Mehmet Gürhan ile Muhasebe Müdürü Firdevsi Ermiş’in tutukluluk süresi iki hafta uzatıldı.

f.jpg

Kaynak : EVRENSEL, http://www.yuruyus.com

Reklamlar

Mayıs 10, 2007 - Posted by | Akp, Fethullah Gülen, tayyip erdoğan, türkiye | , , , , , , , ,

12 Yorum »

 1. kanal 7 kurulurkende inançlı insanlar sömürülerek kuruldu. deniz feneri ile sömürülmesine hiç şaşırmadım. sırada cansuyu derneği var. şirketlere para toplama efsanesi bitince sıra yoksullara para toplama efsanesine geldi o bitince sıra daha spesifik derneklere hatta uzmanlık derneklerine gelecek sanıyorum. allahtan vicdanı hür aklı hür vatandaşların doğmasını diliyorum. dr.i.halil

  Yorum tarafından ibrahim halil | Mayıs 11, 2007 | Cevapla

 2. Merhaba bu yazilanlardan cikarttigim su ki Türkiye Cumhuriyetinin basabakanligini yapan bu zait adi herneyse ülkemizi 3 lira icin lekelemektedir.Burdan su mesaji vermek isterim tayip erdogan denilen sahisin derhal görevine son verilmesine ve onunla beraber bu pisligi kim yapmis ise hepsinin dgm de yargilanmasini talep ediyorum.Kus beyinli dindarlar diyorum ben bunlara siz hangi allaha inaniyorsunuz ya sizde inanc ve bu unsurlari yapacak beyin var mi ya yeter artik insanlari sömürdügünüz .TÜRKIYE CUMHURIYETINI TEMSILEN ORDASINIZ KISILER DEYISIR AMA LEKELER GITMEZ DIKKAT EDIN LEKELEDIGINIZ BU ÜLKE VATAN SIZ YAGMALAYASINIZ DIYE SAVASLARDA CANLAR VERILMEDI TAYYIP BEY ANANIZI ALIN IRANA GIDIN OK VE YANDASLARIDA HA ERBAKANIDA ALIN UNUTMAYIN ZATEN SEREFSIZIN EN BÜYÜGÜ O

  Yorum tarafından pasa | Haziran 19, 2007 | Cevapla

 3. aslını bilmeden o kişileri tanımadan senin gibi soyzusların attığı iftiralarla utanmadan koskoca T.C nin başbakana dil uzatıyorsun senin kanından şüphe etmek lazım
  o cennetlik anaları ağzına aldığın için senin kimin çocuğu olduğun belli oluyor diyeceğini değil duydukların düşün

  Yorum tarafından pasaya yorum | Temmuz 14, 2007 | Cevapla

 4. AKP yi halk gördü sen hala göremedinmi? yada görmemekle inat hizipçilerlemi dolaşıyorsun yoksa kanal 7 ve deniz fenerinin yaptığı yardımları Allah ta görüyor halkta peki sana ne oluyor madem bukadar kendinden eminsin şükür et biraz, belki bir gün kapını deniz feneri tıklatırda ozaman görürsün halka yakarmayı
  İnsan beşer durmaz şaşar düz ovada yürür iken ayağını sürter düşer

  Yorum tarafından orhan barman | Temmuz 31, 2007 | Cevapla

 5. sizin gibi gerizekelılar örümcek beğinliler sadece photoshopu bilirler ma asla gerçeğini bulamasssınz

  Yorum tarafından sevgi | Mayıs 20, 2008 | Cevapla

 6. Allah hidayet etsin…
  insanlar bu kadar nankör olamaz.
  yazık cok yazıkkk..

  Yorum tarafından beRRe_ | Mayıs 23, 2008 | Cevapla

 7. Olm madem dinicsiniz yorum yapmayın

  Yorum tarafından Anti-Şeriat | Mayıs 25, 2008 | Cevapla

 8. BIZLER ALLAH RIZASI ICIN YARDIM YAPTIK SAYET YARDIMLAR YERINE ULASMADIYSA IKI ELLIMIZ AHIRETE YAKALARINDA OLACAK BASKA NE DIYELIM HESAB GUNUNU DUSUNSUN PARAYI YERINE HAKKI ILE ULASTIRMAYAN.AMA EYERKI GERCEKTEN YERINE HAKKI ILE ULASTIRIYORLARSA BU IFTIRAYI ATANLARIDA OZAMAN RABBIME HAVALE EDIYORUM BASKA DIYECEGIM YOK

  Yorum tarafından max | Temmuz 12, 2008 | Cevapla

 9. sevgili çok beyinli bilgili arkadaşım dgmler kapatıldı yargılanamazlar… sanki senin tarafı oldğn parti gelse aynısını yapmaz!

  kanal türkün hesabını verin siz millete laf atanaa kadar sayın banakalım kaç kişiyiz düyonuz sayıyolar hala aynısınız
  bu arada ben OdTü Makine müh de okuyom

  Yorum tarafından zülfikar | Eylül 5, 2008 | Cevapla

 10. akp hep yabancılara yardım ediyor
  bak deniz fenerini kurdular şimdi paralar alman kızıl haçına gidiyor dinciler kılay veya mehmetçik vakfına yardım etmezler
  ancak kızıl haça yardım ederler

  Yorum tarafından cemal | Eylül 17, 2008 | Cevapla

 11. Ya ben yardım edeck durumdaysam, çevreme bakarım kimin durumu kötü gider kendim yardım yaparım.Ona buna neden para vereyimki git benim adıma yardım yap diye.
  İşin saçmalığı burada işte.
  Din avcıları din sömürücüleri,bir güzel dindarım diye geçinen insanların cebinden parasını alarak servetlerine servet katmışlardır.
  Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır…

  M.Kemal ATATÜRK

  Ulu ömder Mustafa Kemal Atatürk ne güzel söylemiş, bunu defalarca okuyup ezberlesinler, mağdurlar.

  Yorum tarafından atıf candan | Eylül 23, 2008 | Cevapla

 12. Adi şerefsiz yobazlar..Önce yimpaş şimdidide deniz feneri olayı..Hepsi amerikada yaşar..burada şeriat isteler s..git arabistana o zmn amerikaya niye gidiyon?

  Yorum tarafından Onur1212 | Eylül 23, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: