Akp Gerçeği

Vatana İhanetin Belgeleri

AKP HÜKÜMETİNE SUÇ DUYURUSU !!!

AKP hükümetine 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan Genelkurmay hatırlatması öncesi, 20 Nisan 2007 günü daha ağır bir kusurdan dolayı Antalya Cumhuriyet Savcılığı nezdinde suç duyurusunda bulundum. Özel sebepler ile kamuoyuna duyurulmayan başvuru, Türkiye’de gelişen olayların iyi okunması, ışık olması ve yol göstermesi için şimdi açıklıyorum…

AKP hükümetinde görev alan bir bakanın itirafı ile yasada tanımı ve meşruluğu olmayan FGÖ’nün, hükümete yaptığı fiili müdahaleye karşı ses çıkartamadıklarını ve çaresiz kaldıklarını, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet HAKAN’nın 2 Nisan 2007 günkü makalesi sayesinde öğrendik…

Aradan yalnızca 26 gün geçti. TSK 27 Nisan 2007 günü AKP hükümetine karşı, bu sefer T.C. Devletini var eden temel nitelikleri hatırlatmak üzere internet sitesinde yalnızca bir bildiri yayınlandı.

FGÖ yargı, yasama ve yürütmeye müdahale ederken ses çıkartmayan AKP hükümeti, TSK’nın hatırlatmasına ise “Başbakanlığa bağlı bir kurum olan Genelkurmay Başkanlığı’nın herhangi bir konuda hükümete karşı bir ifade kullanması demokratik bir hukuk devletinde düşünülemez. Genelkurmay Başkanlığı, hükümetin emrinde, görevleri anayasa ve yasalarla tarif edilmiş bir kurumdur” dedi.

AKP hükümeti, Türk yasalar nezdinde meşruluğu olmayan FGÖ muhatap alarak, T.C. Devletini nasıl bir acz içine düşürdüğünü, “bu cemaat de çok olmaya başladı… El attığı bütün işlerden biz zararlı çıktık” derken, Cumhuriyet savcılarının bizzat Adalet Bakanı tarafından “cemaatçi savcılar” olarak anılmasının da üstünde fazlası ile durulmadı… Adalet Bakanı, “cemaatçi polisler” ile Yargın tartışılmasız bağımsızlığına gölge düşürmekle kalmayarak, Türkiye’deki açılan davaları da derinden etkileyecek olan, “cemaatçi savcılar” meselesini anlatması ise olağan üstü kaygı vericiydi.

T.C. Devletinde açıkça istihbarat faaliyetlerinin hangi kurumlar tarafından yapılacağı belirtilmiş iken, bakan bizzat, “Fethullah Hoca istihbarat işlerine meraklıdır. Ama onun merakı yüzünden olan bize oluyor”, demiştir… Böylelikle T.C. Devleti içinde, GÜLEN örgütünün istihbarat faaliyeti yürüttüğü de anlaşıldı.

Bakan, Fetullah Gülen’e yazar aracılığı ile “Hocam din işleri ile istihbarat işlerini birbirine karıştırmayın” mesajı da yolladı…

Tüm bu nedenlerden dolayı, T.C Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve bakanlar kurulu üyeleri hakkında, 2820 Sayılı siyasi partiler kanununa, 5237 sayılı Türk ceza kanununa Muhalefet ve T.C. Anayasanın ilgili maddeleri gereği Antalya Cumhuriyet Savcılığına 20 Nisan 2007 günü suç duyurusunda bulundum. Çünkü AKP, Anayasa’ya, siyasi partiler kanunu’na, Türk ceza kanununa muhalefet ederek devlet yönetmiş. Türkiye’de yasama, yürütme ve yargıya açıkça müdahale ettirmiştir.

Türkiye’de yasalar önünde örgüt lideri muamelesi yapılan F. Gülen cemaatine mensup kişilerin, bakan-bakanları etkilediği, fakat hükümetin en önemli bakanlardan birisinin korkudan olsa gerek, sorunu “kamu önünde açıkça ortaya koyacak denli cesur olmaması”, “YÜRÜTME” erki açısında dehşet vericiydi.

Genelkurmay hatırlatması sonrası, Türkiye’de ve AB adına konuşan Olli Rehn gibi demokrasiden bahsedenlere şimdi sormaz mıyım,

– AKP hükümetinin bir bakanı, FGÖ’nün yasadışı faaliyetleri hakkında açık itirafı varken, neden hiç konuşmadınız?
– FGÖ’nün AKP hükümetine müdahalesini neden tartışmadınız?
– FGÖ’den korkan bir AKP hükümeti, T.C. Devleti Cumhurbaşkanını nasıl seçer?

Onun için bu ibretlik dava, demokrasi adına söz edenlere saygılarım ile ithaf olunur.

Muammer KARABULUT

Kaynak : nurettinveren.net

Reklamlar

Mayıs 9, 2007 - Posted by | Akp, Fethullah Gülen, türkiye | , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: